Amerika Dil Okulu

Kategori

Dil Okulları

Fiyat : $ 3,57.00

kanada dil okulu

Amerika Dil Okulu

Amerika dil okulu olarak; Amerika birçok farklı ülkeden, ulustan, dinden insana özgürlüğü vaat ederek kucak açmış ve sunmuş olduğu alternatifler, içinde barındırdığı çeşitli kültürlerle keşfedilmesi gereken bir fırsatlar ülkesidir. Her insanın mutlaka görmesi gerektiği ve bunun için zaman ayırmaya değer bir ülkedir. Amerika’ya dil eğitimi için gelen öğrenciler genellikle bu iş için New York’u tercih ediyorlar. Bu tercihin altında yatan en büyük etken ise yıllardır dizilerden, filmlerden gördükleri bu büyülü dünyaya daha yakından tanık olmak ve kendi ‘Amerikan rüyalarını’ yaşamak!

New York’ta dil eğitimi almak için yola çıkmak isteyenleri ise okyanuslar kadar derin ve de zengin okul seçenekleri bekliyor.

Yabancı bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmenin ve doğru bir şekilde anlayabilmenin en kolay yolu o dili anadil olan ülkesinde yaşayarak öğrenmekten geçer. Amerika’ da bir dil kursuna gitmek için her hangi bir şart aranmamaktadır. Amerika’da uygulanan dil eğitimi modeli pratiğe dayalıdır. Amerika’da dil eğitimi süreleri birkaç haftadan iki yıla kadar uzayabilir. Amerika dil okulu avantajları ile sizleri bekliyor.

Neden Amerika?

 • Amerika Birleşik devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrenci ve turistlerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir.
 • Amerika’da özellikle İngiltere’ye kıyasla yaşam ucuzdur.
 • İngilizceyi Amerikan aksanı ile öğrenme şansı sağlar.
 • Amerika’da eğitim almak prestijlidir.
 • Amerika, dünyaca ünlü eğlence merkezlerine ve göz alıcı coğrafyaya sahip bir ülkedir.
  Amerika özgürlükler ülkesidir.
 • Amerika, dünyanın finans merkezidir.

Konaklama

Amerika’da dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesi açısından aile yanı konaklama daha çok tercih edilmektedir. Genellikle yarım pansiyon olarak verilen aile yanı konaklama paketlerinde tek ya da 2 kişilik oda tercih edebilirsiniz. Büyük şehirler haricinde aileler çoğu zaman okulunuza yakın yerlerde olacaktır. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması size çok önemli bir para tasarrufu sağlar. Amerika’da dilerseniz yurt ya da otel tipi konaklama da tercih edebilirsiniz. Ancak bu seçeneklerin aile yanı konaklamaya göre daha pahalı olabileceğini ve yemekler için ekstra harcama yapmanız gerekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Programlar

 • Amerikan Standart İngilizce
 • Yoğun Amerikan İngilizcesi
 • Turist Amerikan İngilizcesi
 • TOEFL Program İngilizcesi

Güncel gelişmelerden anlık fırsatlardan haberdar olmak için bizi instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Diğer yurtdışı dil kursu avantajlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.