İngiltere Dil Okulu

Kategori

Dil Okulları

Fiyat : $ 3,456.00

ingiltere dil okulu

İngiltere Dil Okulu

İngiltere Dil Okulu hakkında bilmeniz gerekenler.

İngiltere dil okulu için; genel İngilizce programlarına başlamak için herhangi bir dil seviyenizin olması beklenmez. Dil okuluna başlamadan önce gireceğiniz sınava göre seviyenize uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. Bu sınava okula başlayacak herkes girmek zorundadır. Aynı seviyede bulunan öğrencilerle aynı sınıfta eğitim almanız çok önemlidir. Öğrenme sürecindeki tüm aşamalar bu sayede dengede tutulur.

Okulların sağladıkları olanaklar hemen hemen hepsinde çok farklılık göstermeksizin benzerdir. Okulların tesislerinin önemli bir kısmında öğrencilerin faydalanabilmesi için multimedya bilgisayar merkezi, çalışma odası, dinlenme odası, kütüphane, dil laboratuvarı, yemek salonu,kafeterya vb. bulunmaktadır. Üniversitelerin veya kolejlerin kampüslerinde yer alan dil okullarında eğitim gören öğrenciler aynı zamanda kampüsün olanaklarından da yararlanabilir.

Dil Okulllarının Özellikleri

İngiltere’de çoğu dil okulu, ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup dil okulları tarafından oluşan ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üyedir. Özellikle İngiltere’de hangi dil okuluna gideceğinize karar verirken British Council tarafından onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.

İngiltere, kaliteli eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanı sıra, zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı, farklı kültürüyle İngilizce öğrenmek isteyen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve kültürel yapısını modern dünya ile kusursuz bir şekilde uyum sağlatan İngiltere, öğrenciler kadar turistlerin de ilgisini geçmektedir.
Türkiye’ye yakın olması, saat farkının sadece 2 saat olması zengin dil okulu seçenekleriyle her bütçeye uygun okul ve program bulunabilmesi nedeniyle dil eğitimi düşünen öğrenciler İngiltere’yi ilk tercihlerine koymaktadır.

Diğer Olanaklar

İngiltere, ayrıca müzik, sanat ve spor etkinlikleriyle ülke oldukça hareketlidir. Avrupa yakınlığı dolayısıyla da İngiltere’de eğitim alan öğrenciler dilerlerse Avrupa ülke ve kentleri rahatça ziyaret edip tanıma fırsatı bulurlar.
Ayrıca, İngiltere genelinde ulaşım oldukça kolay ve pratiktir. En kozmopolit şehir Londra’da bile öğrenciler oldukça rahatlıkla seyahat edebilmektedirler.

İngiltere’de tercih edilen şehirlerin başında şüphesiz Londra gelmektedir. Bunun dışında, dünyanın en prestijli üniversitelerinin bulunduğu tarih ve kültür kokan Oxford, Cambridge ve eşiz sahil ve kumsallarıyla Bournemouth ve Brighton izlemektedir. Son yıllarda Bristol, Edinburgh, Manchester, Bath gibi şehirlere de ilgi artmıştır.
Vize prosedürü gereği İngiltere’de İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler en az 15 saatlik bir dil eğitim programına katılmak zorundadırlar. Dil okullarında sınıflar ortalama 12-14 arası öğrenciye sahiptir. Dil okuluna kayıt yaptırabilmeniz için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. Bazı okullar yaş sınırı 18 olabilmektedir.

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler genellikle aile yanı konaklama tercih etmektedirler. Bunun dışında okullar, öğrencilere yurt, öğrenci evi, otel konaklamaları da sunmaktadırlar.

İngiltere’de sunulan dil eğitim programlarımız;

 • Yoğun İngilizce,
 • Dil sınavlarına hazırlık,
 • İş İngilizcesi,
 • Mesleki İngilizce,
 • Birebir İngilizce,
 • Teacher Training programları,
 • Yaz Okulları

İngiltere’de dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler; Londra, Cambridge, Bournemouth, Brighton, Edinburgh, Bath, Bristol, Manchester, Ramsgate, Salisbury’dir.

İngiltere’deki bazı partner okullarımız;

 • Embassy CES
 • Kaplan International Colleges
 • St. Giles International
 • Kings Colleges
 • EC
 • LSI

Akademi City olarak ingiltere dil okulu ve dil okulları konusunda 20 yıla varan tecrübemiz ile sizlere gerekli ve yerinde hizmeti sunmayı amaç edindik. Bu anlamda ingiltere dil okulu fiyatları 2021, ingiltere dil kursu, ingiltere dil okulu çalışma izni ingiltere dil okulu vizesi, ingiltere dil okulu fiyatları ve kursu konusunda sizlere güncel hizmetler vermekteyiz.