İngiltere Üniversiteleri

Kategori

Üniversiteler

ingilterede üniversiteleri

İngiltere Üniversiteleri

İngiltere’de Üniversite Eğitimi

İngiltere üniversiteleri dünyanın en saygın üniversiteleri arasındadır. İngiltere’de lisans eğitimi genellikle üç yıl sürmektedir. Sadece tıp, diş hekimliği ve mimarlık gibi programlar okulla bağlı olarak zaman zaman daha uzun süreli olabilmektedir. İngiltere den farklı olarak İskoçya’daki üniversitelerde lisans eğitimi dört yıl sürmektedir. Lisans Eğitimi genellikle her yıl Eylül sonu-Ekim başı gibi başlamaktadır. Bazı okullar istisna olarak Ocak – Şubat dönemlerinde de başlamaktadır.

İngiltere Foundation Eğitimi

Türk öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilmeleri için öncesinde 1 yıllık bir hazırlık (Foundation) programlarına katılmaları gerekmektedir. Foundation Programın amacı eğitim sistemi İngiltere’den farklı olan ülkelerden gelen öğrencilerin oradaki eğitim sistemine adapte olmalarını sağlamak ve eğitimlerindeki eksik kredileri tamamlamaktır. Foundation programı almadan bir programa kabul olmak çok zordur. Ancak not ortalaması ve İngilizce seviyesi çok yüksek olan öğrenciler yada Türkiye’deki lisesi bünyesinde IB, A Level gibi diplomaları alan öğrenciler direk olarak 1. sınıftan başlayabilmektedirler.

Foundation eğitimi bazı üniversitelerin kendi bünyelerinde ve bazen de özel kurumlar tarafından verilmektedir. Her kurumdan alınan her Foundation eğitimi her üniversite ve her bölüm tarafından kabul görülmeyebilir. Bundan dolayı öğrenciler Foundation eğitimlerine başlamadan önce mutlaka nerelerde ve hangi bölümlerde geçerli olduklarına dikkat etmelidirler. Foundation eğitimine katılabilmek için orta seviye üzeri bir İngilizceye sahip olmak gerekmektedir. Bazı Foundation programı veren okullar bu programa katılmak için minimum IELTS 5.5 ingilizce seviyesini şart koşmaktadırlar.

İngiltere Üniversite Bursları ve Başvuru

İngiltere üniversite ücretleri çeşitli değişiklikler göstermekle beraber başvuru esnasında belirlenebilen fiyatlarla değişebilmektedir. İngiltere üniversite bursları ve ingiltere üniversite başvuru işlemleriniz Akademi City tarafından titizlikle takip edilir. Sizler için en uygun şartlar ve en uygun üniversiteler için tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız.

Akademi City yaklaşık 30 yıla varan tecrübesi ile her yıl yüzlerce gencimizin yurt dışı eğitim danışmanlık hizmetini titizlikle takip etmektedir. Güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer ülkelere ait üniversite imkanlarını görmek ve başvuru süreçleri için üniversiteler sayfamızı takip edebilirsiniz.