İrlanda Dil Okulu

Kategori

Dil Okulları

Fiyat : $ 3,57.00

irlanda dil okulu

İrlanda Dil Okulu

İrlanda’da Dil Eğitimi

Bir başkent olarak oldukça güzel bir atmosfere sahip olan Dublin, birbirinden hoş caddeleri, mağaza ve cafeleri haricinde dil okullarıyla da ünlü bir başkenttir. İrlanda’da bulunan dil okullarının hemen hepsi Dublin merkezli olarak çalışmakta, birkaçı’nın diğer şehirlerde de şubeleri bulunmaktadır.

Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı öğrencilere samimi bir atmosferle birlikte kaliteli bir dil eğitimi imkanı da sağlayan Dublin, ekonomik fiyatlarıyla da her bütçeye uygun bir şehirdir. Aynı zamanda genç nüfus oranına bakıldığında oldukça fazla genç nüfusa sahip olan Dublin, öğrenciler için oldukça ideal bir eğitim merkezidir.

Öğrenciler merkezde bulunan okullarda eğitim alırlar ve konaklama adına her okulun sağladığı benzer seçeneklerden birini tercih ederler. Genellikle okulların bulunduğu bölgelere tek vesaitle ulaşılabilecek uzaklıklarda olan konaklama yerleri, öğrenci yurt seçeneğini tercih ederse yürüme mesafesine kadar düşebilmektedir.

Şu anda İrlanda’da faaliyette olan 9 farklı dil okulu bulunmaktadır. Hepsi de dünya standartlarında eğitim veren okullar, öğrencilerin ihtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. International House, ATC, IBAT, Kaplan International, Griffith College, Eurocentres, Atlas, The Language Gallery, Swan Institute İrlanda’nın sahip olduğu dünya çapındaki dil okullarıdır.

Hepsinin farklı ders ve kurs seçenekleri bulunmakla birlikte, genel itibariyle tüm dil okulları; genel ve yoğun İngilizce programlarına, sınav hazırlık İngilizcesi kurslarına ve akademik ve iş amaçlı İngilizce eğitimine sahiptirler.

Konaklama Seçenekleri

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler merkezi konumda yer alan okullarda eğitim almaktadırlar. Okullar genellikle Dublin şehrinin merkezinde yer almakta ve öğrenciler şehrin her yerinden rahatça okulların ulaşabilmektedirler.

İrlanda’ya dil eğitimi almaya giden öğrencilere okullar farklı konaklama seçenekleri sunmaktadırlar. Konaklama seçenekleri aşağıda ayrıntılı şekilde açıklanmıştır:

Aile Yanı Konaklama: Aile yanında konaklama, yurdışından gelen öğrencilere uygulanan ve oldukça faydalı bulunan bir konaklama seçeneğidir. 18 yaş ve üzeri öğrencilere sağlanan bu imkan, öğrencilerin okulları tarafından seçilen ailelerle birlikte kalması ile gerçekleşmektedir. Hem halkın yaşam tarzını, ülkenin veya bölgenin kültürünü yakından tanıma imkanına sahip olan öğrenciler, hem de İngilizce’yi yaşarak öğrenme, daha rahat pratik yapma imkanı bulmaktadırlar. Aynı zamanda diğer konaklama opsiyonlarına nazaran daha uyguna gelen aile yanında konaklama opsiyonu, öğrencinin bütçesine de katkı sağlamış olur.

Yurt Konaklaması: Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettikleri bir diğer konaklama seçeneği de yurtta konaklamadır. Bu konaklama yöntemiyle öğrenciler, diğer kültürlere mensup öğrencilerin yaşayışlarını da yakından tanımakta ve aşina olmaktadır. Tek veya çift kişilik odalarda konaklayan öğrenciler, yemeklerini de yurtta hep birlikte yemektedirler.

Apart Konaklaması: Öğrencilerin bir daireyi birkaç kişiyle paylaşması yoluyla gerçekleştirilen konaklama yöntemi de tipik öğrenci evi konaklamasıdır. Ortak bir mutfak ve salonu bulunan evde öğrenciler hepbirlikte yaşamakta ve yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Stüdyo Konaklaması: Daha çok yalnız yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği stüdyo konaklaması, diğer konaklama opsiyonlarına göre daha pahalıya gelmektedir. Genellikle iş amaçlı İngilizce eğitimi almaya gelen öğrencilerin tercih ettiği konaklama stili, zaman zaman diğer öğrenciler tarafından da tercih edilmektedir.

İrlanda’da Yaşam

Ülke ekonomik ve sosyo-kültürel açıdan bulunmaz Hint kumaşı olarak da nitelendirilebilir. Avrupa’nın en yaşanılası ülkelerinin başında gelen İrlanda, para birimi olarak diğer Avrupa ülkeleri gibi Euro kullanmaktadır. Diğer ülkelere göre çok daha ucuz ve kaliteli yaşam koşullarına sahip olan ülkede öğrencilere tanınan part-time çalışma hakkı da yaşam kalitelerini yükselten bir avantajdır.

Aynı zamanda harektli ve canlı bir sosyal hayata da sahip olan ülke, yıl boyu festivaller, konserler ve gösterilere sahne olmaktadır. Bu sayede ülkeye eğitim alamak üzere giden öğrenciler hem kaliteli bir eğitim almakta hem de uygun şartlarda oldukça iyi bir hayat yaşamaktadırlar.

İrlanda’da bazı partner okullarımız;

  • Kaplan International
  • Alpha College of English
  • Int. Study Institute Ireland
  • Emerald Cultural Institute
  • Atlantic Language
  • International House