Kanada Üniversiteleri

Kategori

Üniversiteler

kanada üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Kanada’da çoğunluğu devlet üniversitesi olmak üzere 100’e yakın üniversite vardır. Dünyanın pek çok ülkesinde iyi üniversiteler vasat üniversiteler sınıflandırması yapılabilse de Kanada’da bunu yapmak pek mümkün değildir. Bununla birlikte Kanada’da eğitim sistemini yöneten tek bir kurum yoktur. Şehir, eyalet ve federal olmak üzere üç idari kademede eğitim sistemleri farklılık gösterir. Her bir eyalette müfredatı geliştiren, sınavların standartlarını koyan, finansal düzenlemeleri yapan ve öğretmenlerin yeterliliğini kontrol eden eğitim bakanlığı bulunur. Yani Kanada eğitim alanında çok sıkı bir denetim mekanizması geliştirmiştir. Kanada üniversiteleri üzerinden alacağınız diplomanın Türkiye’de YÖK denkliği bulunmaktadır, ayrıca dünyanın diğer ülkelerinde de kabul görür.

Kanada Yurtdışı Eğitim

Tüm yabancı ülkelerde olduğu gibi Kanada’da eğitim almak için İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. Öğrenciden beklenen TOEFL veya IELTS sınavlarından birine girerek İngilizce seviyesinin üniversite okumaya yeterli olduğunu kanıtlamasıdır. Eğer ki öğrenci bu sınavlardan yeterli puanı alamazsa, üniversite öncesi foundation programına katılarak, 1 yıllık bir süre içerisinde İngilizcesini yeterli seviyeye getirebilir ve okula geçiş yapabilir.

Akademi City olarak; Kanada yurtdışı eğitim danışmanlığı çerçevesinde 30 yılı aşan uzmanlığımız ve tecrübemiz ile sizlerin başvuru ve burs süreçlerini takip ediyoruz. Süreci ortada bırakmayarak gerekli özeni gösteriyor ve şartların uygun olması halinde vize onayını alıyoruz.

Gelişmelerden haberdar olmak için bizi instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Vize başvurusu yaptığımız diğer ülkelere ait üniversite imkanlarını görmek için üniversiteler sayfamızı takip edebilirsiniz.